Először Tormási György és Hernádi Péter, a két egyesületi elnök köszöntötte az egybegyűlteket, majd mindenki pohárral a kezében felkerekedett, hogy üdvözölje a rég látott ismerősöket.

A ?hegy levét? minden formában felsorakoztatták a Szőlőhegyiek, ízlésesen terített asztalokról a házi pogácsa, aprósütemény sem maradt el. A PACI tagjai az étkekről gondoskodtak. Fülöp Laci mesterszakácsunk ez alkalomra ismét elkészítette a ?Paloznaki halragu levest?, melynek receptjét közkívánatra a Hírmondó hasábjain is ismertetjük. Meglepetésként befűtöttük a kemencét, és medvehagymás, sajtos, tejfölös, ? kenyérlángost sütöttünk, mely ötlettel nagy sikert arattunk.

A történészek sokszor mondják, hogy ?a nagy dolgok fehér asztal mellett dőlnek el?. Hát itt nagy dolgok nem dőltek el, de az őszi, szüreti munkálatok megkezdése előtt fontos a találkozás a két civil szervezet számára, hogy megbeszéljék a közös programokat, az ötleteket a falu és közösségének épülését szolgáló tevékenységükhöz.

szuret-elo4Paloznaki halragu (családi mennyiség)

Fülöp Laci receptje

Fogjunk egy szép balatoni pontyot! Pucolás után filézzük ki, kockázzuk össze, sózzuk be. Az összes többi felhasználható alkatrészt a halászlével megegyező módon megfőzzük. Mikor a hal alaplé elkészült leszűrjük, ezután citrommal, babérlevéllel ízesítjük. Felforraljuk, ezután kockára vágott gombát, paprikát, végül a paradicsom húsát és a halat tesszük bele (fontos az alapanyagok sorrendje, hogy ne főjön szét!) Tejfölös habarással sűrítjük, a legvégén sok-sok friss kaporral megszórjuk. Tálaláskor citromkarikával, kanál tejföllel díszíthetjük. A ragu sózásánál vigyázzunk, hogy a lekockázott hal már sós! A gombához erdei gombákat is használhatunk champion helyett.